مجموعه نکاتی که یک ادمین اینستاگرام باید به رعایت ان ها بپردازد! (پارت دوم)

همان طور که در مقاله اول در رابطه با مدیریت شبکه های مجازی صحبت کردیم، باز هم تاکید می کنیم که برای مدیریت شبکه های مجازی علاوه بر مارت های لازم، باید به یکسری نکات نیز در این زمینه نیاز دارید. شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام امروزه آنقدر پیشرفت کرده اند که برای مدیریت آن ها نیز با اطلاعات و مهارت کافی را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید فالوور اینستاگرام به ادامه این مقاله توجه فرمایید.

نکته شماره یک: تولید محتوای مناسب

اگر می خواهید تا به یک عنوان یک ادمین، مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام دهید، باید به امر تولید محتوا توجه کنید. در واقع برای جذب مخاطب بیشتر یا به قول معروف افزایش فالوور بیشتر باید به امر تولید محتوا که شامل پست گذاری و نوشتن کپشن ها است، توجه نمود. برای نوشتن یک محتوای مناسب آن هم در قسمت کپشت به کلمات پر اهمیت دقت کنید. نکات اصلی یا جنجالی را در ابتدای کپشن بنویسید و @ ها و همچنین هشتگ ها را در آخر متن قرار دهید. اگر یک کپشن خشک و خالی بنویسید، مسلما جواب یا کامنتی نیز دریافت نخواهید کرد. برای دریافت کامنت ها و حتی موارد بیشتر باید مخاطبان خود را درگیر کنید. به عنوان مثال از ان ها سوال بپرسید و مجبورشان کنید تا نظر بگذارند. در کنار زبان نوشتار، استفاده از ایموجی ها نیز می تواند تا حد زیادی محتوا را جذاب کند. گاهی به کار بردن شکلک خنده یا تی ناراحتی بهتر از متن کپشن نشان دهنده تصورات و افکار شما خواهد بود.

نکته شماره دو: ویرایش کردن محتوا را جدی بگیرید!

بسیاری از افراد یک تصویر یا ویدئو را به صورت طبیعی و بدون هیچ گونه ادیت در پیجشان آپلود می کنند. این ویدئو یا تصویر شاید در بدو آپلود شدن لایک و کامنت نسبتا معمولی جذب کند؛ اما اگر بخواهید تا مخاطب خوبی جذب کرده و لایک و کامنت خود را افزایش دهید، باید ویدئوها و تصاویر خود را ادیت نمایید. ادیت کردن پست هایتان 45 تا 50 درصد ویوو و بازخورد ها را بالا خواهد برد. پس این نکته را نادیده نگیرید.

نکته شماره سه: به مخاطبان خود توجه کنید و از آن ها استفاده کنید!

در ابتدای امر باید در اینستاگرام به جست و جو بپردازید و مخاطبانی که به حوزه کاری شما علاقه دارد را پیدا کنید. آن ها را دنبال کنید و با فالوو کردن آن ها پیج خود را نیز به نمایش بگذارید. همچنین به کامنت هایی که می گذارند دقت کنید، وقت بگذارید و به آن ها پاسخ دهید. از کابران خود درخواست کنید تا محتوا تولید کنند و اگر محتوای خوبی برای شما ارسال کردند، آن ها را به اشتراک بگذارید.

نکته چهارم: تاثیرات استوری را نادیده نگیرید!

استوری ها به شما کمک می کنند تا وقایع مورد نظرتان را به صورت اسلاید وار؛ اما در مدت زمان محدود به اشتراک بگذارید. طبق بررسی های انجام شده تعداد بسیار زیادی از کاربران اینستاگرام از این خاصیت پر کاربرد اینستاگرام یعنی استوری استفاده می کنند. جالب اینجاست که به طور میانگین از هر 4 الی 5 عدد استوری که گذاشته می شود، یکی از آن ها دایرکت دریافت خواهد کرد. بنابراین استوری یکی از راه های مستقیم برای ایجاد ارتباط با کاربران خواهد بود. همچنین برای افزایش دایرکت خود از طریق استوری می توانید به معرفی یک موضوع جدید و یا پرسیدن یک سوال از طریق استوری، مخاطبان را مجبور به پاسخ دهی و ارسال پیام کنید.

نتیجه گیری

برای مدیریت یک پیج اینستاگرامی صرفا رعایت نکات موجود در این مقاله و مقاله پیشین کفایت نمی کند. برای اینکه بتوانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید، بهتر است ابتدا هدف خود را از مدیریت پیج اینستاگرامی خود مشخص نمایید. به عنوان مثال آیا هدف شما فروش محصولات است؟ آیا هدف شما جذب فالوور واقعی می باشد؟ آیا هدف شما خرید فالوور ارزان صرفا تولید محتوا است؟ باید هدف خود را مشخص کنید و با توجه به اهدافی که در نظر دارید، نسبت به مدیریت شبکه اجتماعی اقدام نمایید. باید این نکته را بگوییم که گاهی کار گروهی نتایج بهتری دارد تا یک کار فردی! بنابراین برای مدیریت پیج اینستاگرام و حتی تولید محتوای هدفمند می توانید از یک همکار کمک بگیرید.